Liście moringa na wspomaganie potencji

Moringa jest środkiem stosowanym tradycyjnie w różnego rodzaju niedomaganiach, będąc idealnym suplementem przy wielu częstych i poważnych schorzeniach. Problemy z erekcją są dla mężczyzn drażliwym, lecz niestety częstym problemem. Moringa nie jest cudowną naturalną Viagrą, lecz zwiększenie sprawności seksualnej i poprawa libida, to cele leżące w zasięgu jej działania.

Moringa wymieniana jest bardzo często w związku z tym nierzadkim, męskim problemem. Zaburzeniami erekcji i zmniejszoną potencją. W tym przypadku dość ciężko jest znaleźć wyniki badań klinicznych dotyczących jej działania. Jednakże populacje żyjące w klimacie tropikalnym lub w lasach Indii już od dawna znają te jej efekty, przekazując tą wiedzę z pokolenia na pokolenie. 

 

Także kręgi nienaukowe już od dawna informują o tym, że moringa potrafi - głównie dzięki zawartości dużej ilości cynku - poprawić płodność mężczyzny, zwiększyć ilość spermy, poprawić jego stan zdrowia i ograniczyć problemy z erekcją. W roku 2010 przystąpiono do badań naukowych nad tymi dotychczas niepotwierdzonymi tezami. Tego też roku opublikowano studium Khon Kaen University w Tajlandii, które dokumentowało kliniczne działanie ekstraktu z moringi na zwiększenie potencji, klasyfikując go wśród aktywnych afrodyzjaków, których efekty działania odnotowano nie tylko u mężczyzn, lecz także u kobiet. U poddanych badaniom osób stwierdzono wzrost poziomu testosteronu, pragnienia kontaktów seksualnych i poprawę metabolizmu. Obecnie na Wydziale Mikrobiologii Klinicznej prestiżowego Uniwersytetu Hopkinsa prowadzone są badania poświęcone  wpływowi moringi na metabolizm i poprawę aktywności organizmu. Właśnie tu w jednym z najlepszych tego rodzaju laboratoriów na świecie naukowcy i studenci wykonują doświadczenia z udziałem moringi.

 

W dziedzinie zwalczania problemów z potencją moringa jest więc bardzo przydatna, co potwierdzają nie tylko doświadczenia uzdrowicieli, lecz przede wszystkim opracowania kliniczne.