Odpowiedź moringi na podstępną cukrzycę

Jest rzeczą ogólnie znaną, że cukrzyca stała się ogólnoświatową epidemią. Z pewnością z tą chorobą zetknął się każdy z nas. Ludzie muszą się do niej dostosować, a przy wysokim stopniu choroby ich życie zależy od regularnego przyjmowania uprzykrzającej życie dawki insuliny. Jednakże przy tak zachowawczo postrzeganym leczeniu można sobie pomóc czymś nowym, wzbogacając je i czyniąc bardziej efektywnym. Oczywiści mówimy o morindze.

W skali roku na diabetes mellitus zachoruje ponad 350 000 osób, przy czym ta tendencja jest wzrostowa. Jeśli aktualny trend będzie trwać nadal, to w roku 2050 co trzeci mężczyzna i 40% kobiet będzie na nią cierpieć. Rośnie też liczba dzieci chorujących na cukrzycę typu II, którą przecież w przeszłości nazywano cukrzycą wieku dorosłego, ponieważ chorowali jedynie ludzie starsi.


Istotną jest prewencja

Prewencja przed zachorowaniem na diabetes jest znana pod hasłem „Ucieknij cukrzycy”. W ten sposób lekarze nazywają metodę prewencji propagującą aktywny ruch. Pomocną jest też oczywiście prawidłowa dieta, unikanie słodyczy, białej mąki i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

Sama choroba jest już od dłuższego czasu pod kontrolą naukowców i diabetologów. Naukowcy nieustannie poszukują sposobów na obniżenie poziomu cukru we krwi u pacjentów chorujących na cukrzycę i bardzo często, przy opracowywaniu bardziej efektywnych substancji napotykają moringę. 

 

Moringa fascynuje specjalistów od cukrzycy

Profesor Wolfgang Vierling z Uniwersytetu Technicznego w Monachium podał dla przykładu informację, że liście moringi zawierają składniki obniżające poziom cukru we krwi. Obecny w morindze chrom pomaga w zwielokrotnieniu działania insuliny i ułatwia absorpcję glukozy ze krwi. Oczywiście tutaj też, tak jak w innych dziedzinach, powstają różne mity dotyczące cudownego działania moringi, gdy chodzi o cukrzycę jest tak samo. Sama moringa nie jest panaceum na całościowe leczenie tej choroby. Gdyby nie uzdrowiciele z Indii, to nie moglibyśmy poznać jej aktywnych składników, które można stosować do klinicznej terapii diabetesu. Jest rzeczą bezsporną, że w świecie roślin nie znajdziemy nic bardziej efektywnego do leczenia cukrzycy niż moringa.  W Szpitalu Uniwersyteckim w Dakarze w Senegalu przebadano pacjentów cierpiących na diabetes pod kątem stosowania przez nich różnego rodzaju roślin leczniczych. Z ogólnej liczby 41 roślin w 65,9 procentach przypadków moringa była najczęściej używanym środkiem. 

 

Testowanie pod nadzorem

Portal sciencedirect podał informację o liczbie przeprowadzonych badań, które potwierdziły dane znane wcześniejszym badaczom. Naukowcy egipscy  testowali działanie moringi na szczurach na których przeprowadza się zazwyczaj badania laboratoryjne. Uzyskali bardzo interesujące konkluzje. Ekstrakt z moringi wywołał u testowanych podmiotów obniżenie poziomu glukozy z 380 procent na 145 procent, to znaczy ponad dwa i pół razy. Jednocześnie w ich krwi podniósł się poziom bardzo ważnego przeciwutleniacza, konkretnie glutationu z 22 na 73 procent.

W niedawno opublikowanej przez Uniwersytet Lekarski Hainan w Chinach w prestiżowym magazynie Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine pracy naukowej, naukowcy potwierdzili antydiabetyczne działanie moringi. Rozległe studium potwierdza też pomyślne działanie moringi, jako środka uzupełniającego dla osób cierpiących na hiperglikemię, to znaczy diabetyków, których poziom glukozy we krwi przekracza wartość 10 mmol/l. 

 

Moringa jest użytecznym pomocnikiem w leczeniu różnych schorzeń, przy czym cukrzyca nie jest tu wyjątkiem. Sama z siebie nie leczy poważnych form diabetesu, jednakże we współpracy ze standardowymi metodami leczenia może złagodzić jej objawy.

Read also:

Zielony bojownik w walce ze zmęczeniem

Wiemy już, że moringa zawiera wiele substancji aktywnych, witamin i przeciwutleniaczy. Jednakże często w życiu codziennym nie potrafimy znaleźć stosownego zastosowania dla super żywności i roślin bogatych w różne pożyteczne substancje. Czy pomogą nam na przykład w razie zmęczenia lub wyczerpania?

1063× read

WIDEOGALERIA


FOTOGALERIA


NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

Moringa – zastosowanie i efekty działania cudownego drzewa

Uniwersalną roślinę moringa o wielorakim zastosowaniu można polecić każdemu, kto chce pokryć swoje dzienne zapotrzebowanie na liczne niezbędne witamin...

Liście moringa na wspomaganie potencji

Moringa jest środkiem stosowanym tradycyjnie w różnego rodzaju niedomaganiach, będąc idealnym suplementem przy wielu częstych i poważnych schorzeniach...

Zielony bojownik w walce ze zmęczeniem

Wiemy już, że moringa zawiera wiele substancji aktywnych, witamin i przeciwutleniaczy. Jednakże często w życiu codziennym nie potrafimy znaleźć stosow...

Odpowiedź moringi na podstępną cukrzycę

Jest rzeczą ogólnie znaną, że cukrzyca stała się ogólnoświatową epidemią. Z pewnością z tą chorobą zetknął się każdy z nas. Ludzie muszą się do niej d...