Nie wszystko złoto, co się świeci albo podarowanej morindze patrz na liście.

Parafrazujemy te znane powiedzenia w odniesieniu do moringi. W dzisiejszym, pełnym pośpiechu świecie, ludzie są zabiegani za pozornie istotnymi rzeczami, wypalając się w trakcie tych wyścigów. Często są oszukiwani przez głośne i kuszące reklamy produktów przyciągających przede wszystkim sprytnie wykorzystaną polityką cenową.

Jednakże za atrakcyjną ceną, często nie idzie w parze dostateczna jakość. Tak samo jest z produktami z moringi, które w chwili obecnej zalewają rynek nie tylko w niedostatecznej jakości, ale nawet w niektórych przypadkach w wersjach stanowiących ryzyko dla naszego zdrowia.

 

Uwaga na nieznane pochodzenie

Jak powinniśmy się bronić przed takimi nieuczciwymi praktykami oraz jak rozpoznać produkt dobrej jakości od takiego, który nie spełnia żadnych norm czy też wymagań?  Pierwszym pomocnikiem powinien być zdrowy rozsądek. Dostaniecie do rąk cudownie wyglądająca ampułkę lub opakowanie, które według oznaczenia dotarło do nas aż z Afryki lub Indii. Jednocześnie nigdzie nie ma informacji skąd dokładnie pochodzi ten produkt, gdzie znajduje się miejsce uprawy; brak też informacji o producencie, importerze lub o wartości odżywczej moringi.

 Już to powinno być wskazówką, brak informacji o producencie moringi, o którym można się czegoś więcej dowiedzieć w internecie, mówi o tym, że coś nie jest w porządku. Tym samym nie dowiemy się niczego o jej wytworzeniu, ani o tym, w jakim stanie do nas dotarła i jakiej jest jakości. Właśnie alarmująco niska cena, niższa od tej, którą oferujemy za produkty firmowane marką Moringa Caribbean zmusza nas do polemiki i stawiania tych pytań. Spotykając ofertę produktu z moringi za jedyne 10 €, a nie dla przykładu za 40 €, możemy sobie zrobić wyobrażenie o pochodzeniu, warunkach higieniczno-sanitarnych produkcji i dystrybucji. Czy możemy wierzyć, że moringa pochodzi na pewno z Afryki, na podstawie tego, co podano w nazwie? Czy potrafimy to zrobić bez poznania jej składu? W jaki sposób znaleźć certyfikaty dotyczące uprawy i wymagań higienicznych, kiedy nawet nie wiemy skąd moringa jest importowana?

 

Moringa karaibska 

Dla porównania, produkt oznaczony naszą marką Moringa Caribbean jest całkowicie transparentny, jeśli chodzi o przetworzenie, ochronę konsumenta i jakość końcową towaru. Moringa Caribbean uprawiana jest na plantacjach na karaibskiej wyspie St. Lucia na urodzajnej wulkanicznej glebie bez stosowania pestycydów. Podczas przetwarzania przestrzegane są rygorystycznie wymagania higieniczne. W praktyce oznacza to, że dbamy bardzo o to , na jakim gruncie moringa jest uprawiana, uważnie kontrolujemy jej wzrost, przetwarzanie, suszenie, magazynowanie, pakowanie i na koniec transport do Europy.

 

Złożone procesy

Cały ten proces wymaga wiele czasu, wysiłku i oczywiście dużo kosztuje. Po ręcznym zbiorze liście moringi muszą być przetworzone w jak najkrótszym czasie, następnie umyte, pozbawione szypułek i poddane mechanicznemu suszeniu. Wszystko to w warunkach doskonałej czystości. Posługując się ponownie zdrowym rozsądkiem i logiką dojdziemy do wniosku, że producenci tańszej moringi muszą obowiązkowo niektóre z tych procesów ograniczać lub ignorować.

Z tego powodu dokonaliśmy testów i analiz chemicznych tańszych produktów.  

Stwierdziliśmy, że w szczególności te, które pochodziły z Afryki lub Indii zawierały pleśnie, stwierdziliśmy też występowanie opakowań z zawartością mieszanki spleśniałej moringi z mąką z ryżu! Mówimy o przypadkach, gdy naprawdę jest zagrożone ludzkie zdrowie.

 

Certyfikat jakości

Strategią naszej firmy Moringa Caribbean jest oferowanie wyrobów najwyższej jakości. Podczas budowy laboratorium do przetwarzania Moringi nie oszczędzaliśmy i dlatego jako jedni z nielicznych na Karaibach jesteśmy w posiadaniu profesjonalnego urządzenia do suszenia i mielenia moringi. To był powód, dla którego w analizach wykonanych przez Państwowy Instytut Weterynaryjny i Artykułów Spożywczych republiki Słowackiej osiągnęliśmy najlepsze wyniki spośród testowanych roślin egzotycznych.

 

Możemy się też poszczycić tym, o czym producenci tańszych i wątpliwego pochodzenia produktów mogą śnić - zadowoleniem klientów.

Po lewej stronie moringa tania, po prawej stronie Moringa Caribbean

Po lewej stronie moringa tania, po prawej stronie Moringa Caribbean

WIDEOGALERIA


FOTOGALERIA


NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

Moringa – zastosowanie i efekty działania cudownego drzewa

Uniwersalną roślinę moringa o wielorakim zastosowaniu można polecić każdemu, kto chce pokryć swoje dzienne zapotrzebowanie na liczne niezbędne witamin...

Liście moringa na wspomaganie potencji

Moringa jest środkiem stosowanym tradycyjnie w różnego rodzaju niedomaganiach, będąc idealnym suplementem przy wielu częstych i poważnych schorzeniach...

Zielony bojownik w walce ze zmęczeniem

Wiemy już, że moringa zawiera wiele substancji aktywnych, witamin i przeciwutleniaczy. Jednakże często w życiu codziennym nie potrafimy znaleźć stosow...

Odpowiedź moringi na podstępną cukrzycę

Jest rzeczą ogólnie znaną, że cukrzyca stała się ogólnoświatową epidemią. Z pewnością z tą chorobą zetknął się każdy z nas. Ludzie muszą się do niej d...